Microsoft PowerBI

Jest to powszechne rozwiązanie typu Business Intelligence, dość często stosowane w przedsiębiorstwach. Użytkownicy korzystają z rozwiązania PowerBI w celu obróbki danych, przygotowania ich do analizy i wyświetlenia przygotowanych danych w postaci raportu wizualnego (tabele przestawne lub wizualizacje).

    • PowerBI Desktop kurs podstawowy. Analiza danych za pomocą tego rozwiązania, kurs na poziomie podstawowym. Dla osób, które rozpoczynają pracę z narzędziami typu Self Service Business Intelligence, tutaj PowerBI Desktop..
    • PowerBI w Excelu kurs podstawowy. Analiza danych za pomocą dodatków dla Excela, kurs na poziomie podstawowym. Dla osób, które rozpoczynają pracę z dodatkami PowerQuery (Pobieranie i Przekształcanie), PowerPivot (przygotowanie modelu danych), 3DMap (wizualizacja danych na mapach).
    • PowerQuery kurs podstawowy. Szkolenie dla osób, które chcą poznać główne możliwości tego dodatku w Excel 2016 (obecna nazwa to Pobieranie i przekształcanie). Celem jest poznanie możliwości i sposobów wykorzystania PowerQuery w tworzeniu modelu danych na podstawie różnych źródeł).
    • PowerPivot kurs podstawowy. Kurs dla osób, które chcą tworzyć oraz modyfikować modele danych na potrzeby analizy danych w Microsoft PowerBI. Podczas szkolenia zapoznamy się z możliwościami PowerPivot, poznamy niezbędną terminologię oraz podstawy języka DAX (Data Analysis eXpressions).